اخبار 

۱۳۹۷/۰۷/۰۳

آغاز فعالیت کشتی سانی در مسیر دریایی بین بنادر شهید باهنر و شارجه/ تنوع بخشی به خدمات مسافری در پنج کلاس/ امکان حمل کانتینرهای صادراتی

آغاز-فعالیت-کشتی-سانی-در-مسیر-دریایی-بین-بنادر-شهید-باهنر-و-شارجه-تنوع-بخشی-به-خدمات-مسافری-در-پنج-کلاس-امکان-حمل-کانتینرهای-صادراتی.jpg
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آغاز بکار فعالیت رسمی کشتی اقیانوس پیمای سانی در مسیر دریایی بندر شهید باهنر بندرعباس- شارجه امارات به منظور تنوع بخشی و افزایش کیفیت خدمات مسافری بر اساس استانداردهای بین المللی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، "اله مراد عفیفی پور" در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشتی سانی شامگاه یکشنبه اول مهر در نخستین سفر با ۹۱ مسافر از بندرعباس عازم کشور امارات شد، اظهار داشت: این کشتی اقیانوس پیمای رو - رو از امکان حمل همزمان مسافر، خودرو و بار برخوردار است.

وی افزود: کشتی سانی دارای ظرفیت حمل ۴۱۸ مسافر با شرایط خاص در پنج کلاس است که مسافران می توانند نوع خدمات مدنظر را انتخاب کنند. همچنین امکانات زیادی برای مسافران در سفرهای بین المللی همچون اتاق های دارای امکانات، کافی شاپ، سینما، سونا، فروشگاه، فضای بازی کودکان و... فراهم است.

عفیفی پور خاطرنشان کرد: علاوه براین، امکان حمل تولیدات صادراتی هرمزگان و استان های همجوار با کانتینرهای یخچالی از طریق این کشتی نیز وجود دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه در مسیر بندرعباس به امارات هزینه بلیت کشتی ارزانتر از هواپیماست، خاطرنشان کرد: طی نیمه نخست سال جاری، تردد ۱۷هزار و ۸۸۰ نفر مسافر از طریق کشتی در این مسیر دریایی به ثبت رسید.

عفیفی پور با اشاره به سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد انگیزه و رقابت بین شرکت های کشتیرانی و همچنین توسعه امکانات سفرهای دریایی متناسب با کیفیت و استانداردهای بین المللی ابراز امیدواری کرد، فعال شدن کشتی اقیانوس پیمای سانی در این مسیر هم زمینه ساز آغاز فصلی جدید در صنعت مسافرت های دریایی در خلیج فارس شود و هم شاهد متنوع شدن خدمات و افزایش رضایتمندی مسافران باشیم.

شایان ذکر است، کشتی سانی آمادگی دارد که روزهای یک شنبه و سه شنبه مسافران را از بندر شهید باهنر به بندر شارجه ترابری نموده و روزهای دوشنبه و چهارشنبه آنها را به بندرعباس بازگرداند. مدت زمان این مسیر دریایی حدود ۱۱ ساعت است و قیمت بلیت رفت و برگشت به ازای هر نفر بین ۳۸۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان بر اساس نوع پکیج انتخابی تعیین شده است.

۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۱
 
 
کد خبر : ۴۳,۸۰۲